Loading…

Gropat në rrugë, si ‘vazo’ për pisha (Foto)

  • 09/04/2017 | 23:15

Gropat në rrugë, si ‘vazo’ për pisha (Foto)

Por sa largohet bora, rrugëve të Kosovës vërehen dëmet që i ka lënë ajo. Muaj më parë në Komunën e Ferizajt u protestua në një mënyrë të veçantë kundër rrugëve të prishura.


Duke mbjellur pemë në gropa të hapura në rrugë, qytetarët e Ferizajt kërkonin që ato të rregullohen, shkruan gazetametro.net.

Të njejtën gjë po e bëjnë sot edhe qytetarët e Dragashit. Ata, gropën e hapur mes rrugës, e kanë zgjedhur për të mbjellur pisha.

Për të parë më në detaje, shihni fotografitë.

pisha-ne-rrug-4

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë