Loading…

‘Gropat e Shpend Ahmetit’ nuk mbyllen edhe 3 muaj

  • 28/03/2018 | 14:58

‘Gropat e Shpend Ahmetit’ nuk mbyllen edhe 3 muaj

Në rrugët e kryeqytetit çdo ditë qarkullojnë një numër i madh i automjeteve.


Por problem për këto automjete po paraqet numri i madh i gropave,  të cilat e bëjnë më të vështirë qarkullimin.

Këto  gropa nuk do të mund të sanohen nga komuna e Prishtinës deri në qershor të këtij viti.

Drejtoria për Investime Kapitale në Komunën e Prishtinës tha për  KALLXO.com se ka bërë gati planin për intervenim përmes të cilit do të bëhet sanimi i gropave në kryeqytet.

“Sipas atij plani, si dhe kontratës për sanime që kemi, presim që deri në qershor të këtij viti të mbyllen të gjitha gropat brenda qytetit të Prishtines”, thuhet në përgjigjen e Komunës së Prishtinës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë