Loading…

Gratë nga diaspora shpërndajnë dru për ngrohje familjen me nevojë në Kosovë

  • 18/11/2018 | 21:59

Gratë nga diaspora shpërndajnë dru për ngrohje familjen me nevojë në Kosovë

Sevdije Metolli jeton e vetme me vajzën e saj pesë vjeçare, por deri të dielën ajo nuk pati ngrohje në shtëpi.

Shoqata “ Forumi i Femrave Shqiptare – Humanizmi“ ia dërgoi asaj 5 metër kub dru në fshatin Shkabaj, njofton Klan Kosova.

Paratë për këtë ndihmë u mblodhën nga organizata që ka 26 mijë anëtare nga diaspora dhe Kosovës me seli në Suedi.

Kjo organizatë ndimoi edhe disa familje të tjera me dru për këtë dimër.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë