Loading…

Grabitja në Rinas: Thasët kishin dollarë, franga, paund dhe euro

  • 13/02/2017 | 18:04

Grabitja në Rinas: Thasët kishin dollarë, franga, paund dhe euro

Jeni kuriozë të dini se çfarë valute transportonin thasët e grabitur nga makiant e modifikuara si të blinduara?

Në 8 thasët e grabitur mesditën e 9 shkurtit 2017 nuk kanë qenë vetëm dollarë amerikanë, por dhe euro, franga zvicerane, paund, dollarë kanadezë dhe australianë, shkruan albeu.

Të gjitha në total e konvertuar bën shumën e 3 milionë e 200 mijë dollarëve amerikanë.

Valuta

-2 milionë e 400 mijë euro
– 200 mijë dollarë amerikanë
-80 mijë franga zvicerane
-rreth 280 mijë Paund
-një sasi dollarësh kanadezë
-një sasi dollarësh australianë

Sipas llogarisë kanë nisur për në Rinas rreth 3 milionë e 200 mijë dollarë amerikanë, vlera e së cilës nuk është dorëzuar pasi ishte sulmuar SHPSf shoqëruese e lekëve në rrugën e Rinasit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë