Loading…

Gorani: VV qëllim kishte fitoren në zgjedhje, jo qeverisjen

  • 14/02/2022 | 21:23

Gorani: VV qëllim kishte fitoren në zgjedhje, jo qeverisjen

Analisti Dukagjin Gorani e ka quajtur qeveri të mos-ndryshimit qeverinë Kurti II. Tha se nga frika se mos po veprojnë keq, kjo qeveri mbushi po mbush vitin pa bërë asgjë.


Gorani komentet i bëri në emisionin Pressing në T7.

“Ka qenë qeveri e mos-ndryshimit. Situata në vend e ka pasur njëfarë përshtypje të ndryshimit mirëpo në realitet vetëm është mirëmbajt një gjendje edhe tash nëse e shikon një vit më vonë, mendoj se qeveria edhe partia që udhëheq sot duhet me pranuar se fitoren zgjedhore e ka pasur qëllim, jo qeverisjen”, tha Gorani.

“Mënyra se si sillen ndaj fitores, e sheh që botëkuptimi i partisë në pushtet është që fitorja zgjedhore ka qenë ajo triumfi edhe qëllimi kryesor, dorën në zemër po del se ka qenë edhe qëllimi i fundëm, pra me rëndësi ka qenë më i fituar zgjedhjet”, shtoi ai.

“Të nesërmen kur dashtë me fillu me qeverisë, aty për shkak të miliona arsyeve, unë mendoj që është zgjedh zakonisht, ajo që zgjidhet nga ana e administratave që s’kanë shumë përvojë, e ajo është prej frikës, mos me bo keq, vendosin mos me bo kurgjo, e ajo është më së keqi meqenëse nëse s’bën kurgjo mundesh me u prish me krejt shoqërinë”, theksoi Gorani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë