Loading…

Google, dy telefona të mençur në 2017

  • 25/12/2016 | 14:00

Google, dy telefona të mençur në 2017

Google rindez sfidën me Apple Watch, duke nxjerrë dy smartphone në fillim të 2017. Jeff Chang, menaxheri i produkteve të Android Wear ka bërë të ditur lajmin në një intervistë për The Verge.


Orët ‘smart’ nuk do të kenë as markën e Google dhe as Pixel, por emrin e prodhuesit të tyre. Këto pajisje do të jenë të parat me sistemin operativ Android Wear 2.0 që do të jetë i disponueshëm si përditësim edhe për pajisjet e tjera që janë aktulaisht në treg, të paktën modelet e fundit.

Sipas The Verge, mes të rejave të programit, ka aplikacioni që nuk kërkojnë lidhje me një smartphone për të funksionuar, si Android Pay, Assistant.

Thashetheme për këtë publikim qarkullojnë prej muajsh por tashmë janë konfirmuar nga Google edhe pse nuk bëhet e ditur fabrika që do i prodhojë këto pajisje.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë