Loading…

Gomari i Edi Ramës: A ishte për Kurtin apo për Haradinajn?

  • 26/11/2018 | 20:15

Gomari i Edi Ramës: A ishte për Kurtin apo për Haradinajn?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në vizitën në Kosovë, gjatë konferencës së përbashkët të shtypit me kryeministrin Haradinaj ofendoi ata që e quajnë tradhtar Thaçin.


Rama, ashtu si një pjesë e madhe e politikanëve në Shqipëri, njihet për përdorim të gjuhës degraduese ndaj atyre me të cilët s’pajtohet, shkruan gazetametro.net

Gjuha degraduese nuk mungoi as kësaj radhe, pasi Rama ofendoi ata që e quajnë tradhtar presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

‘’Unë vetëm di të them që Hashim Thaçi është president i Kosovës dhe komandanti i ushtrisë çlirimtare të Kosovës. Dhe di të them që ai që e quan Thaçin tradhtar është gomar, kaq di të them.

Duke qenë se Haradinaj ka përdorur gjuhë të ashpër ndaj Thaçit për shkak të korrigjimit të kufijve dhe duke qenë që edhe VV e ka cilësuar presidentin si tradhtar, shtrohet pyetja nëse Rama iu drejtua atyre me këtë ofendim dhe cilësim.

Ndryshe, sot gjatë vizitës së Ramës, Kosova dhe Shqipëria nënshkruan 9 marrëveshje me rëndësi, që kishin për prioritet doganat dhe çështjet financiare. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë