Loading…

Goli i Zhegrovës nominohet për më të mirin e javës

  • 27/11/2021 | 09:12

Goli i Zhegrovës nominohet për më të mirin e javës

Edon Zhegrova mund të fitojë një çmim personal ditët në vazhdim.


UEFA Europa Conference League e ka nominuar atë për golin më të mirë të javës, pas supergolit që i shënoi skuadrës së Kairat Almaty.

Ai është në mesin e katër të nominuarve që do të luftojnë për këtë çmim individual dhe padyshim, Zhegrova është favorit.

Sulmuesi anësor shënoi një super gol në ndeshjen ndaj Kairat Almaty, ku Baseli e fitoi me përmbysje 3-2.

Në garë me Zhegrovën janë Gomez i Omonia, Horvat i Mura dhe Christodoulopoulos i Anorthosis.

Zhergrova ka shënuar dy gola në Conference League në këtë sezon, ndërsa Baseli e ka siguruar kalimin e grupit.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë