Loading…

Goli i Armend Thaqit më i miri i javës në Conference League, reagon klubi i njohur italian

  • 07/10/2022 | 13:13

Goli i Armend Thaqit më i miri i javës në Conference League, reagon klubi i njohur italian

Para pak çastesh goli i mbrojtësit të krahut të djathtë të Ballkanit, Armend Thaqi u shpall goli i javës në Conference League. Lidhur me këtë ka reaguar edhe klubi i njohur italian, Fiorentina, transmeton Gazeta Metro.


Faqja zyrtare e Fiorentinas në gjuhën angleze në Twitter e ka shpërndarë golin e Armend Thaqit dhe ka postuar një ’emoji’ duke duartrokitur.

Në garë për golin më të mirë të javës ishte edhe sulmuesi i tyre, Christian Kouame. Sikurse Thaqi edhe ai arriti mbrëmë të shënoi një super gol kundër Hearts.

Pas fitoi çmimin ‘Goli i javës në Conference League’ për Gazeta Metro ekskluzivisht foli kapiteni i Ballkanit. Ai u shpreh tejet i lumtur për këtë, ndërsa tregoi në mënyrë të detajuar si e mori vendimin të godas drejt portës. /gazetametro.net

Armend Thaqi flet për Metron, pasi goli i tij u shpall më i miri i xhiros në Conference League

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë