Loading…

Gola i drejtohet opozitës: Qitni rrogat, qitni rrogat, vetëm këtë argument keni

  • 07/10/2022 | 14:00

Gola i drejtohet opozitës: Qitni rrogat, qitni rrogat, vetëm këtë argument keni

“Qitni pagat, qitni pagat, vetëm këtë argument e keni”, u tha opozitës deputeti i pushtetit, Ardian Gola, referuar mosprocedimit të pagave për grevistët mësimdhënës.


Gola i tha kritikëve të opozitës se “nuk e keni qëllim sundimin e ligjit”, por “fokus e keni mbrojtjen e votës në zgjedhjet e ardhshme”.

Në kontrast me këtë, u shpreh ai, po vepron Lëvizja Vetëvendosje.

“Lëvizja Vetëvendosje nuk po bën përllogaritje elektroale. Po bën përpjekje për t’i dhënë fund një praktike abuzive, që me lehtësi të padurueshme, pa punuar kërkon kompenzim”.

“Ju po moralizoni”, tha Gola.

“Na thonë se si qeveria e majtë duhet të ketë ndjeshmëri humane, të projektuar nga socialdemokracia. Ndjeshmërinë humane të së majtës e kupton në terma familjare. Ama pushteti i majtë ndjeshmërinë e ka të artikuluar në politika sociale. Ju kështu keni qeveris. Dhjetëra milione borxhe janë falur vetëm sepse kryeministri ka pas qef. S’ka këso formash ndjeshmërie, sepse jemi institucion”.

“Kjo kritikë del të jetë moralizim, sesa kritikë ideologjike dhe konstruktive. Është moralizim.  Nëse përnjëmend do të duhej të kritikohej qeveria, është për shkak të mospërllagoritjes elektorale. Që po bën politika pa llogaritur se sa vota mund t’i humbas”, tha ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë