Loading…

‘Godit si burrë’: Në Siberi mbahet kampionati i parë i mëshuarjes shuplakë

  • 31/03/2019 | 19:38

‘Godit si burrë’: Në Siberi mbahet kampionati i parë i mëshuarjes shuplakë

I pari “Kampionat i mëshuarjes shuplakë” është mbajtur në Krasnojarsk, në kuadër të festivalit Siberian Power Show, transmeton Gazeta Metro.

Gjatë garës meshkujt e qëllojnë me shuplakë njëri tjetrin, deri sa njëri prej tyre të mos heqë dorë apo të mos jetë skualifikuar. Mes kundërshtarëve janë të vëna kuti dhe është e ndaluar t’i shmnagen apo ta bllokojnë njëri-tjetrin.

Fitues i garës ka qenë Vasilij Kamotskija, i cili ka shkuar në shtëpi me shpërblimin prej 470 dollarësh./gazetametro.net

/gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë