Loading…

Goal zgjedh formacionin më të mirë të sezonit 2020/21

  • 01/06/2021 | 16:39

Goal zgjedh formacionin më të mirë të sezonit 2020/21

Edicioni garues 2020/21 tashmë është i përfunduar dhe solli jo pak surpriza si në garat kombëtare ashtu edhe në ato ndërkombëtare.


Chelsea fitoi Ligën e Kampionëve, Villareali Ligën e Evropës, kurse Manchester City, Atletico Madridi, Lille dhe Interi fituan ligat përkatëse.

Tani, “Goal.com” ka përzgjedhur formacionin më të mirë të sezonit 2020/21 në të cilin nuk ka vend për yllin portugez të Juventusit Cristiano Ronaldo.

Ja formacioni më i mirë sipas “Goal.com”

Oblak, Hakimi, Diaz, Botman, Gosens, Kimich, Kante, Messi, Mbappe, Lewandowski, Lukaku

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë