Loading…

Gjykata merr vendim ndaj ankesës së Djokovicit për të mos u dëbuar nga Australia

  • 06/01/2022 | 09:52

Gjykata merr vendim ndaj ankesës së Djokovicit për të mos u dëbuar nga Australia

Gjykata e Melbourne e ka shtyrë marrjen e vendimin ndaj ankesës së Novak Djokovicit kundër anulimit të vizës në Australia.


Kjo nënkupton se tenisti serb do të mbahet në karantinë në qytetit australian deri të hënën.

Ai nuk ishte në gjendje të ofronte dëshmi se ishte plotësisht i vaksinuar apo se kishte arsye ta forta mjekësore për t’u përjashtuar nga marrja e vaksinës dhe kështu autoritetet atje mbrëmë e kanë njoftuar atë se ai nuk mund të hyj në Australi dhe duhet ta lëshojë shtetin.

Drama Djokovic ka nxitur shumë reagime në botë, që nga bota e sportit e deri tek ajo e politikës.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë