Loading…

Gjykata Kushtetuese e shqyrton rregulloren e Speciales (Video)

  • 10/02/2017 | 21:26

Gjykata Kushtetuese e shqyrton rregulloren e Speciales (Video)

Dhomat e Specializuara të Gjykatës Kushtetuese do të kenë 30 ditë afat për rishikimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave para hyrjes së saj në fuqi.


Avis Benes, zëdhënësja e Dhomave të Posaçme të Gjykatës Speciale, përmes  e-mailit, ka deklaruar se aktualisht, dhomat e specializuara po merren me përgatitjen e seancës plenare të gjykatësve, e cila pritet të mblidhet në muajt e ardhshëm.

E në këtë seancë, 19 gjykatësit e përzgjedhur ditë më parë, do të punojnë për miratimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave

“Gjatë seancës plenare, gjykatësit do të punojnë për miratimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave (RPP) dhe më tej, Dhoma e Specializuar e Gjykatës Kushtetuese do të ketë 30 ditë për rishikimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave para hyrjes së saj në fuqi” ka shkruar Zëdhënësja e dhomave të gjykatës special, Avis Benes.

Ndërsa, sa i përket dëshmitarëve dhe arrestimeve, ajo është deklaruar se nuk është e përshtatshme  të diskutohen pyetje që kanë të bëjë me çështje operative të mundshme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë