Loading…

Gjuriq reagon ndaj vendimit të gjykatës franceze për Haradinajn

  • 09/02/2017 | 18:52

Gjuriq reagon ndaj vendimit të gjykatës franceze për Haradinajn

Drejtori  i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka reaguar lidhur me vendimin e ri të gjykatës franceze në rastin e Ramush Haradinajt, shkruan B92.


Gjuriq, ka thënë se Serbia ka dorëzuar gjithë dokumentacionin e nevojshëm në Francë, transmeton Telegrafi.

“Besojmë se krimi duhet të ketë emër dhe mbiemër; kriminelët duhet të japin llogari. Është dorëzuar i gjithë dokumentacioni i nevojshëm. Prokuroria dhe organet e gjyqësorit për vite të tëra kanë grumbulluar dokumente. Tribunali i Hagës në mënyrë skandaloze kishte liruar disa kriminelë, por duke u bazuar në punën e organeve gjyqësore serbe ata i posedojnë të gjitha faktet”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë