Loading…

Gjuan me armë dhe sulmon zyrtarët policorë, arrestohet

  • 30/03/2019 | 12:59

Gjuan me armë dhe sulmon zyrtarët policorë, arrestohet

Në Kobajë të Prizrenit është arrestuar një i dyshuar pasi kishte shtënë me armë dhe kishte sulmuar policinë, transmeton Gazeta Metro.

Nga i dyshuari është konfiskuar një pushkë automatike, dy karikatorë me 38 (tridhjetë e tetë) fishekë dhe 13 gëzhoja.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi që i njëjti kishte shtënë me armë, gjithashtu kishte sulmuar zyrtarët policor derisa ishin në kryerje të detyrës zyrtare. Nga i dyshuari është konfiskuar një pushkë automatike, dy karikatorë me 38 (tridhjetë e tetë) fishekë dhe 13 gëzhoja. Zyrtarët policorë kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë