Loading…

Gjithmonë do t’i shërbej Kosovës, thotë kadeti i FSK’së që u nderua nga Britania

  • 13/04/2017 | 20:21

Gjithmonë do t’i shërbej Kosovës, thotë kadeti i FSK’së që u nderua nga Britania

Edhe një tjetër sukses i kadetëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës.


Kësaj radhe, oficeri i FSK-së, Xhevahir Hasanaj, ka marrë çmimin kadeti më i mirë i huaj në Akademinë Ushtarake Mbretërore në Sand-hurst të Britanisë së Madhe.

Çmimin ia ka ndarë kryeministrja britanike, Theresa May. Xhevahir Hasanaj thotë se ndihet krenar për çmimin e fituar.

Nëntogeri Hasanaj pohon se përvojën njëvjeçare të fituar në këtë akademi do ta sjellë në Kosovë, duke shërbyer në FSK.

Hoxha më pas ka thënë se gjithmonë do t’i shërbejë vednti të tij, Kosovës.

Në ceremoninë ushtarake “Parada e Sovranit në Londër”, ka diplomuar edhe kadeti tjetër i FSK-së, Arlind Bajrami. Në këtë ceremoni ka marrë pjesë edhe presidenti Hashim Thaçi.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë