Loading…

Gjithë Kosova pa rrymë

  • 10/01/2017 | 19:47

Gjithë Kosova pa rrymë

Pothuajse i gjithë vendi është duke u përballur me mungesë të energjisë elektrike.


Qytetarët ankohen se reduktimet janë 4 orë me rrymë e 2 orë pa të, por me raste ndërprerja shkon edhe mbi 3 orë.
Në Vushtrri ndërprerje ka vazhdimisht.

Sipas qytetarëve, ndonëse janë paralajmëruar se orari i reduktimeve është 4 orë me rrymë e 2 orë pa të, shpeshherë është e kundërta.

Edhe kryeqyteti ka ndërprerje të energjisë dhe vështirësi paraqiten në shumë aspekte. Viktor Buzhala, zyrtar për informim në KEDS, është shprehur se nuk është e vërtetë që ka reduktime të energjisë elektrike më shumë se 2 orë.

Sipas tij, të gjitha komunat e Kosovës e kanë këtë problem, por me mungesë më të madhe të Energjisë Elektrike është përballur Dragashi si dhe zona e Dukagjinit.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë