Loading…

Gjithçka që duhet të dini për Hënën e Re të ardhshme në korrik

  • 30/06/2022 | 19:28

Gjithçka që duhet të dini për Hënën e Re të ardhshme në korrik

Hënat e reja përfaqësojnë fillime të reja dhe janë një kohë kryesore për shfaqjen dhe vendosjen e qëllimeve.


Hënat e reja në astrologji shënojnë fillimin e një cikli të ri hënor, dhe ndërsa mund të mos jeni në gjendje ta shihni shumë qartë gjatë kësaj faze të hënës, energjia e saj është po aq e fuqishme sa çdo kohë tjetër të muajit.

Hëna e re e ardhshme do të vijë më 28 korrik në shenjën magjepsëse dhe shoqëruese të Luanit dhe po na sjell një mundësi për t’u lidhur me pasionet tona.

Energjia diellore dhe optimiste e kësaj hëne do të nxjerrë në pah fuqinë tonë të brendshme të yjeve, duke na kërkuar të marrim skenën qendrore në jetën tonë dhe të ndërmarrim me guxim hapa drejt arritjes së asaj që dëshirojmë. Është një kohë për të ndjekur zemrën tuaj dhe për të vendosur disa synime të mbushura me argëtim në mes të verës.

Hënat e reja do të jenë gjithmonë në të njëjtën shenjë të zodiakut në të cilën po udhëton dielli aktualisht. Për shembull, një hënë e re që bie gjatë sezonit të Luanit do të jetë gjithmonë në Luan. Pavarësisht se në cilën stinë është dhe në cilën shenjë të zodiakut është, të gjitha hënat e reja na ndikojnë në mënyra gjithëpërfshirëse.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë