Loading…

Gjini për Kurtin: A po e shihni çfarë i ndodh njeriut kur lexon libra të gabuar dhe të skaduar

  • 18/03/2020 | 17:02

Gjini për Kurtin: A po e shihni çfarë i ndodh njeriut kur lexon libra të gabuar dhe të skaduar

Nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ardian Gjini ka reaguar pas shkarkimit të Agim Veliut nga ana e kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, duke e thumbuar këtë të fundit, transmeton Gazeta Metro.


Gjini përmes një reagimi në Facebook ka thumbuar keq kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, pasi ky i fundit ka shkarkuar nga detyra Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliun, pa u konsultuar paraprakisht me partnerin e koalicionit, LDK’në,

Ai ka thënë se kjo është pasoj e asaj kur lexon libra të gabuar dhe të skaduar,

“A po e shihni çka i ndodhë njeriut kur lexon libra të gabuar dhe të skaduar në të njejtën kohë?’, ka shkruar Gjini.

Ndryshe, Kryeministri Kurti ka shkarkuar mbrëmë pas mesnate, Ministrin e Punëve të Brendshme, Agim Veliun, pa u konsultuar paraprakisht me partnerin e koalicionit, LDK’në, dhe kjo si duket do të ketë pasoja me prishje të koalicionit VV-LDK, rrjedhimisht Qeveria do të bie nëse LDK vendos të largohet./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë