Loading…

Gjini: Kishte qenë mirë Rama me ia prezantu atë draft Kosovës, kemi shumë të panjohura rreth tij

  • 10/06/2023 | 12:14

Gjini: Kishte qenë mirë Rama me ia prezantu atë draft Kosovës, kemi shumë të panjohura rreth tij

Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka komentuar draftin e Asociacionit të cilin kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama i ka dërguar SHBA-së dhe BE-së.


Sipas Gjinit, meqenëse të gjithë po propozojnë drafte, “është pak palidhje me i thënë Edi Ramës ti s’ke të drejtë”.

Ai thotë se do kishte qenë mirë që fillimisht ai draft të diskutohej me Kosovën.

“Mirëpo unë kam shumë të panjohura këtu. Nuk e di ai draft a është diskutuar të paktën në takime të veçanta edhe me Kosovën. Kishte me qenë mirë…a është diskutu me SHBA?! Nuk e di. Për mua ka shumë të panjohura këtu, mirëpo më besoni, nëse kish dal Gjermania ose Zvicra me një draft, Kosova nuk ish idhnu kaq shumë”, deklaroi ai në “Info Nata” në Tëvë 1.

Gjini potencoi se të kishte qenë ai në vend të Ramës, atë draft do ta kishte propozuar fillimisht me Kosovën.

Kryeministri Rama ka njoftuar se para dy ditësh, një draft të Asociacionit të Komunave me shumicë serbe, ia ka dorëzuar BE-së dhe SHBA-së, i cili sipas tij është punuar nga disa ekspertë të huaj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë