Loading…

Gjilani ‘zbardhet’ nga breshëri (Video)

  • 14/06/2017 | 17:33

Gjilani ‘zbardhet’ nga breshëri (Video)

Komuna e Gjilanit është prekur këtë të mërkurë nga reshje të mëdha të shiut dhe breshrit.


Pas këtyre reshjeve, kryetari i kësaj komune, Lutfi Haziri, menjëherë ka aktivizuar mekanizmat emergjentë, për t’i dalë në ndihmë qytetarëve.

Ai ka thënë se Komuna e Gjilanit është në gjendje gatishmërie për t’i dalë në ndihmë të gjithë qytetarëve, të cilët eventualisht mund të kenë probleme me vërshimet, duke bërë publik kështu edhe numrat e emergjencave 112, 193 dhe 044125815, të cilët janë 24 orë në dispozicion për qytetarët.

Mëposhtë keni një video, ku shihet sasia e madhe e breshrit që ka rënë në qytetin e Gjilanit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë