Loading…

Gjilanasi gjuan me kallash në orët e vona të natës, policia i kap një arsenal armësh

  • 14/11/2018 | 11:26

Gjilanasi gjuan me kallash në orët e vona të natës, policia i kap një arsenal armësh

Policia e Kosovës ka konfiskuar një armë zjarri të tipit AK-47 ne Gjilan.

Një personit në Gjilan ju janë konfiskuar armë e tipit AK-47, 117 fishekë, 19 gëzhoja dhe katër predha të kalibrit 7.62 mm, njofton gazetametro.net.

Me vendim të prokurorit personi i dyshuar është liruar në procedurë të rregullt.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar, pasi që i njëjti ka shtënë me armë zjarri. Në vendin e ngjarjes njësiti policor ka gjetur dhe ka konfiskuar një armë AK-47, 117 fishekë, 19 gëzhoja dhe katër predha të kalibrit 7.62 mm. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në komunikatën e policisë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë