Loading…

Gjilan, e qëllon me armë në kokë aksidentalisht

  • 31/01/2017 | 10:20

Gjilan, e qëllon me armë në kokë aksidentalisht

Policia e Kosovës ka arrestuar një person si të dyshuar i cili ka plagosur një qytetarë me armë zjarri.

Sipas një interviste me një të dyshuar tjetër, policia thotë se e gjithë ngjarja thuhet të ketë ndodhur pasi që i dyshuari duke manovruar me armë aksidentalisht ka shkrepur dhe e ka goditur viktimën.

Njësiti policor në vendin e ngjarjes ka gjetur dhe konfiskuar një gëzhojë të kalibrit 6.35 mm e cila dyshohet të jetë shkrepur nga arma e llojit “Ekol Tuna” e cila është konfiskuar.

Viktima është qëlluar në kokë dhe për shkak të lëndimeve të rënda është dërguar në QKUK-Prishtinë për tretman mjekësor.

Dy të dyshuarit janë arrestuar dhe  me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë