Loading…

Gjigandi francez ende sponsor i Novak Djokovic, ‘jemi krenar me të’ thonë

  • 18/02/2022 | 14:02

Gjigandi francez ende sponsor i Novak Djokovic, ‘jemi krenar me të’ thonë

Një prej sponsorëve të tenistit serb Novak Djokovic që u përjashtua nga Australia pas refuzimit të mos vaksinimit i ka qëndruar besnik dhe do të vazhdojë të bëjë biznes me të, transmeton Gazeta Metro.


Burime brenda Peugeot i kanë treguar agjencisë së lajmeve Reuters së në turneun e ardhshëm në Dubai, tenisti serb Novak Djokovic në bluzën e tij do të ketë logon e tyre.

Nga Peugeot poashtu kanë theksuar se janë krenar me të pasi kishte vendosur të fliste rreth përvojës dhe të gjitha që i përjetoi në këtë periudhë.

“Presim që brendi i Peugeout të përfaqësohet nga ana e zotit Djokovic” ka thënë burimi i afërt me Peugeot.

Sipas tij bashkëpunimi afatgjatë mes tyre nuk rrezikohet tani për tani. Megjithatë, siç raportohet, sponsorët e tjerë të Djokovic, si Hublot dhe Lacoste, kanë refuzuar të deklarohen e komentojnë rreth skandalit me të Djokovic./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë