Loading…

Gjesti heroik i të riut, hidhet në shinat e trenit për t’i shpëtuar jetën një burri në New York

  • 09/08/2022 | 19:31

Gjesti heroik i të riut, hidhet në shinat e trenit për t’i shpëtuar jetën një burri në New York

Një student në New York vuri jetën e tij në rrezik, për të shpëtuar një burrë që kishte rënë në shinat e trenit.


Greko-amerikani Bryce Demopoulos (Bryce Demopoulos), student në Universitetin Cornell dhe banor i ishullit Roosevelt, zbriti në stacionin e Rrugës 138 së bashku me një mik për të hipur në tren. Duke zbritur, ai pa një burrë që qëndronte në shina.

Pavarësisht se nuk e dinte kohën në dispozicion të tij, as gjendjen e burrit, Bryce Dimopoulos u hodh drejt e në shina dhe u përpoq ta shpëtonte burrin.

Studenti u hodh në shina, e ndihmoi burrin të kthehej në platformë, më pas u ngjit vetë, duke arritur të dilte nga shinat pasi dritat e trenit që po afrohej dukej se hynin në stacionin pas tij.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë