Loading…

Gjermania sjell aeroplanin e parë të stacionuar në Prishtinë

  • 01/11/2018 | 23:18

Gjermania sjell aeroplanin e parë të stacionuar në Prishtinë

Një aeroplan Airbus A319 do të zë vend në Aeroportin e Prishtinës.


Airbus A319 i kompanisë Gjermania, me një kapacitet prej 150 ulësesh, do të jetë i pari që do të stacionohet në aeroportin “Adem Jashari” nga 31 marsi i 2019-ës.

E me ardhjen e atij avioni, do të krijohen edhe tri linja të reja udhëtimi ajror, njofton Klan Kosova.

Nga Prishtina do të ketë fluturime në drejtim të Shtutgartit, Hanoverit e Hamburgut.

Sipas ambasadorit gjerman, Kristian Heldt, aviokompania nga shteti i tij, me këtë investim pritet të bëhet transportuesi i parë nga Kosova për në Gjermani.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë