Loading…

Gjermania kthen në Kosovë 4338 persona

  • 18/11/2016 | 15:19

Gjermania kthen në Kosovë 4338 persona

Në dhjetë muajt e parë të këtij viti, Gjermania ka riatdhesuar më shumë të huaj se sa gjatë gjithë vitit 2015.

Ministria e Punëve të brendshme të Gjermanisë ka bërë të ditur se prej janarit deri në fund të muajit tetor ka kthyer prapa 21 789 persona, përcjell agjencia shtetërore e lajmeve DPA, transmeton gazetametro.net.

Shumica e të riatdhesuarëve janë nga shtetet e Ballkanit.

Aty prijnë Shqipëria me 5343 persona dhe Kosova me 4338 të kthyer në shtetin prej nga kishin emigruar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë