Loading…

Gjermania kërkon zbatimin e marrëveshjeve të dialogut Prishtinë-Beograd

  • 14/06/2017 | 08:18

Gjermania kërkon zbatimin e marrëveshjeve të dialogut Prishtinë-Beograd

Presidenti i Bundestagut gjerman, Norbert Lammert ka thënë se të gjitha marrëveshjet e arritura në dialogun ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit duhet të zbatohen.


Ai në një intervistë për numrin e së mërkurës të gazetës beogradase “Politika” tha se themelimi i Bashkësisë së komunave serbe është pjesë e rëndësishme e marrëveshjes.

“Bashkimi Evropian mbështet dialogun, por të dyja palët duhet të ulen në tavolinën e bisedimeve me vullnet për të arritur kompromis”, ka thënë Lammert.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë