Loading…

Gjermani: Shtatë shqiptarë kapen me 9 kg marihuanë

  • 10/05/2017 | 23:42

Gjermani: Shtatë shqiptarë kapen me 9 kg marihuanë

Pas hetimeve të gjera të zhvilluara prej muajit prill, policia gjermane ka çuar në pranga shtatë anëtarë të një grupit që merrej me trafikun e drogës, të gjithë shqiptarë.


Sipas mediave gjermane, kreu i dyshuar i grupit është raportuar se kishte qëndruar në një strehë azili në Oedheim, ndërsa të tjerë ishin regjistruar si të pastrehë në Heilbronn dhe Karlsruhe, përcjellë Klan Kosova.

Përveç dokumenteve të falsifikuara, burrat treguar sasi të mëdha marijuanës. Arrestimet janë kryer në fillim të prill, ndërsa vendimi u publikua sot nga mediat vendase. Gjatë arrestimit, shqiptarët u kapën me 9 kg marijuanë.

Prokurori publik ka lëshuar urdhër arresti ndaj të 7 personave, vendim i marrë edhe nga gjykata e rrethit në Heilbronn. Të arrestuarit janë dërguar në burgje, shkruan Ora.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë