Loading…

Gjërat që mund t’i shihni vetëm në Dubai (Foto/Video)

  • 13/02/2017 | 21:54

Gjërat që mund t’i shihni vetëm në Dubai (Foto/Video)

Dubai është bërë një shesh lojrash, ku vërehet luks i tepruar dhe shpenzime të tepruara. Të ardhurat e naftës kanë nxitur zhvillimin e Dubait, por tani të ardhurat kryesore të qytetit vijnë nga:

  • Shërbimet financiare
  • të pasurive të patundshme
  • Turizmi
  • Aviaciondubai21

Makina prej ari, deve të parkuara në të njëjtën vijë me makinat, helikopterë duke bartur makina luksoze, dy makina në një, njerëz që hipin mbi luanë dhe i trajtojnë si kuaj, tigra që shetiten me anije lukzose, babadimra prej rëre në verë, notuese të afta, leopardë që janë bashkë me vozitësit në sediljen përpara, armë nga ari e shumë gjëra të tjera ekzistojnë në këtë vend.

dubai1

Pra, padyshim se Dubai është njëri prej vendeve me njerëzit më të pasur në botë.

Shikoni videon më poshtë për të parë më nga afër këto veçanti të këtij vendi./Gazetametro.net

https://www.youtube.com/watch?v=gQuIQkBbO9o

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë