Loading…

Gjenerali i FSK’së qan në studio televizive

  • 12/12/2019 | 10:41

Gjenerali i FSK’së qan në studio televizive

Komandati i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneral Rrahman Rama nuk është përmbajtur teksa ka folur për tërmetin në Shqipëri, duke ‘shpërthyer’ në lotë në një studio televizive, shkruan Gazeta Metro.


Tërmeti i 26 nëntorit ku mori jetën 51 personave në Shqipëri ka bërë që jo veç shqiptarët kudo që janë të tregojnë sa unik janë në raste të tilla dhe solidar, por shumë prej tyre kanë shpërthyer në lot për dhimbjen e madhe që shkaktoi kjo fatkeqësi.

Ndërsa ka folur për këtë tragjedi që ndodhi në shtetin shqiptar, në lot ka shpërthyer edhe komandati i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjeneral Rrahman Rama.“Ne jemi vëllezër dhe nuk e harrojmë të kaluarën”, deklaroi Rama në ABC neës, derisa fliste për ndihmën që kanë ofruar pjesëtarët e FSK-së në zbulimin dhe nxjerrjen e personave të mbetur nën rrënoja nga tërmeti i 26 nëntorit në Shqipëri.

Ai më tej tha se Kosova do të jetë e gatshme çdo herë ta ndihmojë Shqipërinë.“Kemi dëgjuar histori të dhimbshme, ata e dinin se ku shkonin dhe kujt po i ndihmonin. Do jemi të gatshëm kurdo por shpresojmë dhe lutemi që të mos ndodhë asnjëherë. Jemi vëllazër, jemi shumë afër dhe nuk e harrojmë të kaluarën. Në anglisht i thonë ‘pay back’, ju na keni dhënë ndihmën në kohën më të vështirë të popullit tonë, kemi obligim moral dhe kombëtar, sepse në kohëra të vështira ne kemi patur familjet këtu”, tha Rama.

Për më shumë ndiqeni videon më poshtë:
/.gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë