Loading…

Cilësia e ajrit në kryeqytet, vetëm se vazhdon e të keqësohet

  • 29/01/2018 | 09:00

Cilësia e ajrit në kryeqytet, vetëm se vazhdon e të keqësohet

Cilësia e ajrit në Prishtinë vetëm se vazhdon e të keqësohet.


Pas ditës së djeshme ku ajri i Prishtinës rangohej në kategoritë e parafundit të ndotjes së ajrit, në mëngjesin e sotëm ajo ka kaluar të gjitha kategoritë.

Sipas matësve të ajrit, Prishtina është qyteti me ndotjen më të madhe të ajrit në botë.

Ndërkohë, mjekët po japin alarm, derisa zyrtarët qeveritarë dhe ata komunal thonë se nuk ka shumë vend për shqetësime.

Ndryshe,  kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, pak orë më parë ka apeluar tek Qeveria e Kosovës që të mbledh institucionet përgjegjëse për të diskutuar për marrjen e masave të mëtutjeshme për ajrin e ndotur në Prishtinë.

Lajmin e gjeni në linkun poshtë:

http://gazetametro.org/bindet-shpend-ahmeti-se-ajri-eshte-i-tmerrshem-ne-prishtine-organizon-takime/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë