Loading…

Gjendet zëvendësuesi i Antonio Contes: Ky do të jetë trajneri i ri i Tottenham

  • 05/06/2023 | 11:30

Gjendet zëvendësuesi i Antonio Contes: Ky do të jetë trajneri i ri i Tottenham

Ange Postecoglou ka arritur marrëveshje verbale me skuadrën angleze të Tottenhamit dhe me shumë gjasa në sezonin e ardhshëm ata do të garojnë së bashku në Premierligë, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një postimi në Twitter, Fabrizio Romano, një nga gazetarët më të njohur të futbollit në botë, ka shkruar për arritjen e kësaj marrëveshjeje.

Marrëveshja e Spurs me australianin, siç kuptohet, mund të jetë dy vjeçare me opsion për të përfshirë edhe një sezon tjetër, duke e bërë potencialisht marrëveshjen deri në qershor 2026.

Tani Spurs i mbetet vetëm të bëjë marrëveshje me Celtic, skuadrën në të cilën tani kryeson menaxheri Postecoglou./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë