Loading…

Gjendet një breshkë me dy koka

  • 31/07/2021 | 17:00

Gjendet një breshkë me dy koka

Breshka e gjetur në parkun shtetëror të South Carolina në SHBA besohet të jetë anomali e shkaktuar nga mutacioni gjenetik, transmeton Gazeta Metro.


Fotografitë e zbulimit të çuditshëm u publikuan në llogarinë e parkut në rrjetin social. Një bebe breshkë me dy koka.

Sipas tyre anomalia është me gjasë rezultat i mutacionit gjenetik.

Breshka e rrallë u gjet në Parkun Shtetëror Edisto Beach nga një prej patrullave të breshkave, sipas postimit të tyre në Facebook.

Megjithëse kjo nuk është breshka e parë me dy koka e zbuluar në shtetin e South Carolina, ishte para për këtë skuadër hulumtuesish./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë