Loading…

Gjendet i vdekur një shqiptar në Itali

  • 05/04/2017 | 10:10

Gjendet i vdekur një shqiptar në Itali
Një zbulim makabër është bërë në Itali, ku kufoma e një shqiptari është gjetur krejt e zhveshur dhe e groposur.


Zbulimi u bë në malin Cornizzolo, pranë liqenit të Comos në një zonë pyjore, ditën e diel, gjatë një pastrimi që po i bëhej zonës pyjore.

Nga verifikimet e kryera, në sajë të gjurmëve të gishtërinjve rezultoi se viktima është Besnik Metaj, 39-vjeç, transmeton noa.

Viktima rezultonte me precedentë penalë në fushën e narkotikëve. Zbulimi u bë nga punonjësit që po merreshin me pastrimin e zonës pyjore, pasi një pjesë e fytyrës ishte lënë jashtë.

Ai rezulton i vrarë me dy plumba në kokë, ndërsa mendohet se është çuar në zonën malore për t’u ekzekutuar dhe është groposur më tej për të humbur gjurmët.

Dyshohet se krimi është kryer rreth një muaj më parë, për shkak se kufoma kishte nisur të dekompozohej.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë