Loading…

Gjenden barna pa afat në një lokal dhe në një shtëpi në Pejë

  • 29/08/2019 | 12:14

Gjenden barna pa afat në një lokal dhe në një shtëpi në Pejë

Në një lokal dhe në një shtëpi private janë gjetur barna me afat të skaduar në Komunën e Pejës, shkruan Gazeta Metro.


Policia e Kosovës njofton se në Pejë më datë 28.08.2019 – 07:00 nga NJRHKEK të asistuar nga inspektorët farmaceutik janë kontrolluar një lokal dhe shtëpia e të dyshuarit K/Shqiptar, ku janë gjetur dhe janë konfiskuar barëra të ndryshme me afat të skaduar si dhe lëndë e parë për prodhimin e çajrave të ndryshme.

Sipas raportit policor lidhur me rastin është intervistuar një femër dhe pas intervistimit e njëjta me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

Ndërsa i dyshuari nuk është hasur në shtëpi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë