Loading…

Gjakovë, arrestohen dy persona për trafikim me njerëz

  • 25/11/2016 | 14:04

Gjakovë, arrestohen dy persona për trafikim me njerëz

Në një operacion të organizuar nga Drejtoria për hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore dhe njësit e saj, në një fshat të Gjakovës janë arrestuar dy të dyshuar me inicialet XH.K dhe F.K për trafikim me qenie njerëzore.

Policia ka arritur po ashtu të identifikojë edhe viktimat.

Me këtë rast dy viktimat e trafikimit, pas intervistimit në prezencë të mbrojtësit të viktimave dhe në prezencë të zyrtarit për shërbime sociale, janë dërguar në qendrën për trajtim të viktimave.

Me vendim të prokurorit kujdestar personat e arrestuar janë dërguar në qendrën e mbajtjes./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë