Loading…

Gjakovarja grabit 23 mijë franga në një shtëpi, flasin nga Policia

  • 06/05/2019 | 11:27

Gjakovarja grabit 23 mijë franga në një shtëpi, flasin nga Policia

Policia e Kosovës, rajoni Gjakovë, ka arrestuar një grua e cila dyshohet se ka vjedhur 23.000 franga zvicerane në një shtëpi në fshatin Marmull, transmeton Gazeta Metro.


Përmes një komunikate për media, policia bën të ditur se për këtë, është arrestuar B.P, e lindur në vitin 1985.

Siç njofton policia tutje, ngjarja ka ndodhur mëngjesin e ditës së djeshme.

“Policia ka dal në vendin e ngjarjes dhe ka kuptuar se kishte të bëjë me vjedhje të rëndë në një shtëpi banimi me ç’ rast ishin vjedhur 23.000 ( njëzet e tre mijë ) franga zvicerane.Sektori i hetimeve në Gjakovë pas një pune operativo hetimore ka arritur të identifikoj dhe të arrestoj personin e dyshuar B . P, e lindur 1985, femër,  kosovare/shqiptare”, thuhet në komunikatën për media.

Me urdhër të prorkurorit, e dyshuara mbahet në ndalim ndërsa policia do të ushtrojë kallëzim penal ndaj saj./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë