Loading…

Gjakovari dënohet me 1 vjet burgim: Fshehu drogën në brekë

  • 25/03/2019 | 10:39

Gjakovari dënohet me 1 vjet burgim: Fshehu drogën në brekë

L.E. nga Komuna e Gjakovës është dënuar me 1 vit burgim me kusht dhe me gjobë prej 600 euro,  për përdorim të narkotikëve, transmeton Gazeta Metro.


Sipas aktakuzës së ngritur nga Prokuroria, atij i janë gjetur 9.31 gram drogë në një vend ku të gjithë ‘dilerat’ e drogës e fshehin aty.

Aktakuza shpjegonte se këto qese i kishte fshehur në të brendshme në pjesën e pasme të prapanicës, të cilat janë sekuestruar nga personat zyrtarë.

Sipas aktakuzës, Leon Elezi në tetor të vitit të kaluar ishte ndaluar me makinë nga personat zyrtarë, dhe të njëjtit i janë gjetur katër qese najloni të mbushura me marihuanë./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë