Loading…

Gëzim Kelmendi vs Bekim Haxhiu

  • 19/01/2017 | 15:08

Gëzim Kelmendi vs Bekim Haxhiu

Deputeti i Kuvendit të Kosovës Gëzim Kelmendi ka reaguar sot ndaj fjalëve të deputetit tjetër Bekim Haxhiut të PDK-së.

Kelmendi, ditë më parë kundërshtoi përkujtimin e presidentit Hashim Thaçit për 549 vjetorit të Skënderbeut, duke kontestuar konstatimin e tij si udhëheqës i luftërave çlirimtare.

Kundër Kelmendit sot në Kuvendin e Kosovës foli deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu.

Kelmendi kundërshtoi mbrojtjen që Haxhiu ia bërë presidentit Thaçi me pyetjet: Haxhiu nuk ka kapacitet intelektual që ta absorbojë historinë e gjatë mbi 400 vjeçare, e madje sipas tij, deputeti Haxhiu nuk ka diplomë fakulteti, ndërsa shtroi pyetjen nëse ky deputet i PDK-së ka edhe shkollë të mesme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë