Loading…

Gëzim Kasapolli ambasador i ri i Kosovës në Kroaci

  • 22/11/2016 | 13:55

Gëzim Kasapolli ambasador i ri i Kosovës në Kroaci

Kosova në fund të këtij viti do të ketë ambasador të ri në Kroaci.


Gëzim Kasapolli, ish zv.ministrër i Integrimeve Evropiane, dhe aktualisht këshilltar i kryeparlamentarit Kadri Veseli, do të jetë përfaqësues i diplomacisë kosovare në Zagreb.

Ai do të zëvendësojë ambasadoren aktuale atje, Shkëndije Geci, kanë bërë të ditur burime të gazetametro.net.

Ambasadorja Geci në fund të vitit përfundon mandatin dhe do të kthehet që të vazhdojë punë në Ministrinë e Punëve të Jashtme në Prishtinë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë