Loading…

Gërvalla pret në takim Emisarin e Kancelarit Scholz për Ballkanin Perëndimor

  • 13/05/2022 | 15:45

Gërvalla pret në takim Emisarin e Kancelarit Scholz për Ballkanin Perëndimor

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, do ta pres në takim sot të dërguarin e Kancelarit Scholz për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.


MPJD përmes një komunikate njofton se kryediplomatja Gërvalla në ora 19:00 pret Emisarin gjerman Sarrazin ndërkaq pas takimit do të ketë deklaratë për media.

“Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla do të pres sot në takim të dërguarin special për Ballkanin Perëndimor z. Manuel Sarrazin. Pas takimit, Gërvalla dhe Sarrazi do të japin deklaratë për media”, thuhet në komunikatë.

Emisari gjerman, Sarrazin, ka qëndruar edhe në Serbi ku ka pasur takime me liderët shtetërorë atje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë