Loading…

Gërvalla pasi Von Cramon tha se Kosova është këshilluar të mos aplikoj në KiE: Mund të jetë e painformuar

  • 01/07/2022 | 23:48

Gërvalla pasi Von Cramon tha se Kosova është këshilluar të mos aplikoj në KiE: Mund të jetë e painformuar

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka komentuar deklaratën e raportueses për Kosovën Viola von Cramon, e cila tha se e kanë këshilluar Kosovën që të mos aplikoj në KiE pa i siguruar votat.


Gërvalla tha se Viola von Cramon mund të jetë e painformuar rreth kësja, pasi siç thotë ajo Kosova ka marrë mbështetje nga shumë vende që të aplikoj në KiE.

“Zonja Von Cramon mund të jetë e painformuar në këtë, por nuk kam biseduar me të, por të më kishte pyetur mua zonja Cramon ndoshta do t’i tregoja se ku ndodhemi, por është e drejta zonjës Cramon të shpeh shqetësimin e saj ashtu siç e ndjen”, tha Gërvalla.

Përndryshe, aplikimi në KiE ka mbetur vetëm në sirtar, sepse për momentin as që është në agjendë një gjë e tillë, dhe nuk dihet nëse Kosova ka votat e mjaftueshme për t’u anëtarësuar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë