Loading…

Gërvalla ‘humoriste’: Pyetet a do e shkarkoj Prindon Sadriun, kjo është përgjigja e saj

  • 14/02/2022 | 14:58

Gërvalla ‘humoriste’: Pyetet a do e shkarkoj Prindon Sadriun, kjo është përgjigja e saj

Ministrja aktuale e Punëve të Jashtme Donika Gërvalla ka dhënë një arsyetim qesharak për burrin e presidentes Vjosa Osmani, i cili ditë më parë akuzoi ashpër mediat dhe gazetarët, shkruan Gazeta Metro.


Nga gazetarët është pyetur për mundësinë e shkarkimit të diplomatit Prindon Sadriu i cili ditë më parë adresoi akuza të rënda ndaj mediave dhe gazetarëve.

Lidhur më pyetjen Gërvalla ka shprehur habinë kur ka dëgjuar këtë pyetje.

“Nuk e di që Zotëri Sadriu është pjesë e kësaj partie politike”, tha ajo.

Madje ministrja i ka ikur përgjigjes duke thënë se sot janë të ftuar krejt për diçka tjetër.

“Sot ju kemi ftuar që së bashku me ju të shënojmë regjistrimin e partisë Guxo dhe të gjitha pyetjet e mia si ministre e Jashtme më shumë kënaqësi do të mund të ju përgjigjem herën tjetër”, u shpreh ajo.

Diplomati Sadriu me anë të një statusi i kishte quajtur mediat “Ndërmarrje e përbashkët kriminale”.

Kjo konferencë ishte thirrur për të njoftuar se Lista Guxo është regjistruar si parti politike.

Për këtë deklaratë të zotëriut të parë kanë reaguar mekanizmat vendor dhe ndërkombëtar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë