Loading…

Gërvalla flet sot për vizitën në Izrael, darkën e Borrellit dhe aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

  • 13/05/2022 | 08:09

Gërvalla flet sot për vizitën në Izrael, darkën e Borrellit dhe aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, do të mbajë sot konferencë për media.


Ajo do të flasë lidhur me vizitën në Izrael, takimin me përfaqësuesin e Lartë të Politikës së Jashtme të BE-së, Josep Borrell, si dhe për aplikimin e Kosovës në Këshillin e Evropës.

Konferenca nis në ora 16:00.

Ndryshe, Kosova dje aplikoi për anëtarësim në Këshillin e Evropës. Aplikimi u bë nga Gërvalla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë