Loading…

Gërvalla kritikon LDK’në që kishte pranuar të bashkëqeverisë me PDK’në

  • 12/05/2017 | 22:39

Gërvalla kritikon LDK’në që kishte pranuar të bashkëqeverisë me PDK’në

Se fundmi janë shtuar zëra të pakënaqur që Isa Mustafa të vazhdoj në krye të LDK’së. Këta zëra po vinë nga degë ndryshme të LDK’së.


“Shumica e anëtarëve të LDK’së kanë qenë kundër koalicionit me PDK’në në zgjedhjet e kaluara.”

Kështu ka thënë Donika Gërvalla në televizionin Rrokum, duke shtuar se elektorati nuk mund t`i besojë Mustafës nëse listës për zgjedhjet e qershorit i prin ai ose nënkryetarët e tij.

“Përgjegjësi kryesor për këtë gjendje ekonomike është Hashim Thaçi, ndërsa Isa Mustafa është përgjegjës që hyri në këtë lojë”, ka deklaruar Gërvalla.

Gjithashtu Gërvalla ka thënë se, LDK’në e presin zgjedhje të tmerrshme sa i përket rezultateve të zgjedhjeve,

Gërvalla ka theksuar se do të mbetet pjesë e LDK’së, duke mohuar se mund të jetë pjesë e listës së ndonjë partie tjetër.

https://www.youtube.com/watch?v=QsXeayJ2VCY

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë