Loading…

Gërvalla e zë vendin e pestë në Lojërat Mesdhetare

  • 26/06/2022 | 15:43

Gërvalla e zë vendin e pestë në Lojërat Mesdhetare

Albulena Gërvalla, zuri vendin e pestë në kategorinë -55 kg të karatesë në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.


Karateistja pësoi humbje në luftën për medaljen e bronztë nga italiania, Veronica Brunori.

Vajza nga fshati Lupç i Poshtëm luftoi për vendin e tretë, por fatkeqësisht nuk arriti të kthehet në shtëpi me medalje.

Sot garojnë edhe Elhami Shabani dhe Adelina Rama, të cilëve iu urojmë sukses.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë