Loading…
George Clooney, Brad Pitt dhe yjet e tjerë po protestojnë për vendimin e organizatorëve të ‘Oscar’
  • 15/02/2019 | 17:48

George Clooney, Brad Pitt dhe yjet e tjerë po protestojnë për vendimin e organizatorëve të ‘Oscar’

George Clooney, Brad Pitt, Robert de Niro dhe yjet e tjerë të Hollywood’it po protestojnë kundër planeve të organizatorëve për ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oskar, e cila ka vendosur të japë disa nga çmimet gjatë reklamave, transmeton Gazeta Metro.


Edhe Sandra Bullock, Emma Stone dhe John Hem po e mbështesin letrën e hapur të regjisorit Martin Scorsese, Spike Lee dhe Alphons Quaron të cilët kërkuan një ndryshim në vendimin, i cili ofendoi profesionistët në katër kategori.

Në fillim të javës, Akademia e Arteve të Filmit ka njoftuar se dhënien e Çmimeve Oscar për katër kategori do të zhvillohen gjatë transmetimit të reklamave dhe më vonë do të publikohet video e këtij momenti.

Transmetimi i drejtpërdrejtë i ceremonisë së ndarjeve të çmimeve Oscar që do të mbahet më 24 shkurt dhe do të zgjasë vetëm tre orë, trnasmetim ky më i shkurtri në histori.

Organizatorët kanë deklaruar se ceremonia e ndarjes së çmimeve do të zgjasë vetëm 40 minuta nga tre orët e transmetimit, me qëllim që të rritet shikueshmëria./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 23/05/2019 | 22:54
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë