Loading…

Gecaj për koalicionin PDK-AAK-Nisma: Dihej që nga mocioni

  • 17/05/2017 | 20:38

Gecaj për koalicionin PDK-AAK-Nisma: Dihej që nga mocioni

Bajram Gecaj nga LDK thotë se marrëveshja për koalicion parazgjedhor mes PDK-së dhe AAK-së e Nismës nuk ishte befasi.


Ai ka thënë se kjo dihej që nga momenti i votimit të mocionit për mosbesim të qeverisë Mustafa.

“Nuk ka qenë befasi. Kadri Veseli e ka rrëzuar këtë qeveri për një arsye të thjeshtë. Tashmë po dihet. Që nga fillimi kjo ishte konspiracion i PDK-së. Edhe mocioni. Nuk ka teori që një parti të nisë me gjashtë deputetë numrin e nënshkrimeve. Pra kjo është nismë e PDK-së që ta rrëzojnë qeverinë dhe të marrin komplet ekzekutivin, presidentin-qeveria-kryeministri”, ka thënë ai në Specialen e KTV-së për zhvillimet e fundit politike në vend.

Gecaj ka thënë se PDK hyri në koalicion me AAK-në e Nismën sepse e dinte që koalicioni i LDK-së me AKR-në dhe Alternativën do të dilte fitues në zgjedhjet e 11 qershorit.

“Ky bashkim është i natyrshëm, sepse elementet kryesore, liderët e këtyre partive ishin LPK-istë. Ky është koalicion i territ”, ka shtuar ai.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë